> Anasayfa > Projelerimiz OfficeG

makale Neler yapmak istiyoruz?


Ağaç yaşken eğilir, amacımız çağın gereklerine uygun nitelikli çevirmen yetiştirmek.

Birçok yeni proje ile öncü konumumuzu sürdürmekte iddialıyız. Nitelikli insan yetiştirmeye yönelik eğitim ve öğretim işi yalnızca devletin ve ailelerin konusu değildir, girişimcilerin de bu konuda üzerine düşen görevi yaparak, en azından mezun olduklarında öğrencilerimizin “deneyimsiz eleman” sıfatından kurtulmalarını sağlamak için tatil dönemlerinde onlara firmalarında staj yapma olanağı tanımalıdır. Ancak stajın içeriği gerçekten öğrencilerin gelecekteki mesleklerine uygun ve öğretici olmalıdır. Biz, çeşitli üniversitelerin Mütercim Tercümanlık/Dil ve Edebiyat bölümleri ile işbirliği yaparak geleceğin uluslararası standartlarda profesyonel çevirmenlerini yetiştirmekteyiz. Öğrenim gördüğü üniversitede çeviribilim ve mütercim tercümanlık edinimi kazanan, çeviri kuram ve yöntemlerini tanıyan, kültürlerarası iletişimde çevirinin rolünü tespit etmeyi ve uygulamayı öğrenen, çeviri yapmaya yetenekli öğrencilerimize, firmamızda, tatillerde staj yapma imkanı vererek, onlara öğrendiklerini uygulama, profesyonel çeviri hizmetlerini ve iş hayatını tanıma olanağı sağlıyoruz.

Yarınları beraber kucaklayalım …

Fiziksel engellileri güçleri oranında üretken kılmak, ekonomiye kazandırmak, tüm insanların ortak görevidir. Unutulmamalıdır ki onların yaşama sevinçlerini artıran en büyük etken işe yaradıklarını hissetmeleri ve tüketici durumundan üretici durumuna geçmeleridir. Yazılı çevirinin bilgisayar başında oturularak gerçekleştirilen bir eylem olması nedeniyle, ana dilini ve yabancı bir dili çeviri yapabilecek düzeyde iyi bilen fiziksel engelli vatandaşlarımız ve gazilerimiz de firmamızın serbest çevirmen kadrosunda yer alabilirler. Öncelikle çeviri programını öğrenmek için alacakları bir üç günlük eğitimin ardından evlerinde, bilgisayarlarının başında çeviri yaparak aile ekonomisine katkıda bulunabilir, zamanla çevirilerde uzmanlaşıp, geleceğin serbest çevirmenleri olabilirler.


Kültür Sanat     


Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri jürisi açıklandı
Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2014 başvuruları sürerken yarışmanın jürisi açıklandı.

--------------

Nazan Kesal: Kadınlar "artık yeter" demiyor!..
Film Arası'na konuşan ünlü oyuncu Nazan Kesal, sinemamızda özgün rollerinin yazılamadığını söyledi. Kadınların kendilerine yönelik eziyete "artık yeter" diyemediklerini ifade eden Kesal, "Derdi olan karakterler oynamak istiyorum" dedi.

--------------

Yasemin Mori bu hafta sonu Salon'da
Özgün vokaliyle Yasemin Mori, 13 Aralık Cuma gecesi Salon sahnesinde olacak.

--------------

Direnen belgeseller!
Hangi İnsan Hakları? Film Festivali'nin 5'incisi 14-18 Aralık 2013'te #direniş temasıyla gerçekleşiyor.

--------------

"American Hustle"a dev prömiyer
New York’lu eleştirmenler tarafından yılın en iyi filmi seçilen "American Hustle"ın New York prömiyeri yapıldı. Film Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremy Renner ve Jennifer Lawrence gibi isimlerin yer aldığı görkemli oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.


Kaynak: CNNTURK.COM

Çevrimiçi DanışmanBu hizmet hafta içi: 09.00-19.00 saatleri arasında geçerlidir.